Jaroslav Vávra (1966)

vavra3Již od gymnaziálních studií se věnuji malbě a grafice (navštěvoval jsem přípravku u ak. malíře Jiřího Kodyma), později návrhům pro kovářskou dílnu v Polici nad Metují, kterou jsem společně s přáteli znovuoživili na počátku devadesátých let a úspěšně funguje dodnes. 

Interiérovému designu se věnuji již od roku 1990, nejprve formou dílčích projektů pod svým jménem a od roku 1998 již pod zastřešující značkou - jako bytový designer ve firmě "Evres - stylový nábytek", kde jsem se seznámil s produkcí a designem renomovaných evropských výrobců nábytku a bytových doplňků (1998-2005).

V roce 2006 jsem založil vlastní studio a věnuji se tvorbě návrhů a realizacím s prověřeným týmem zkušených řemeslníků - připravuji návrhy a vizualizace pro několik truhlářství, spolupracuji s obchodními firmami, pracuji jako konzultant pro firmu vyrábějící dřevostavby. Od roku 2007 pravidelně přednáším na oborových výstavách Bytová show v Hradci Králové a na pardubické Stavební výstavě, kde mám i poradnu bytového designera.

Od roku 2011 spolupracuji jako kmenový lektor s Design školou v Praze.

 

 

 

vavra4